Newsletter

Szanowni Państwo, 

Drodzy Członkowie Sekcji Prewencji Sekcji Prewencji i Epidemiologii, Sekcji Rehabilitacji Kardiologicznej i Fizjologii Wysiłku oraz Sekcji Kardiologii Sportowej PTK!

Z przyjemnością rekomendujemy Państwu pierwszy numer wspólnego Biuletynu naszych trzech Sekcji (w załączeniu). Pragniemy co dwa miesiące zachęcić Państwa do lektury najciekawszych naukowo, klinicznie i edukacyjnie artykułów i rekomendacji w zakresie prewencji, rehabilitacji i kardiologii sportowej.

W ostatniej dekadzie po raz pierwszy od wielu lat zatrzymał się przyrost długości życia Polaków, zwiększyła się liczba osób z otyłością, cukrzycą, dyslipidemią, podwyższonym ciśnieniem. Brakuje sukcesów w walce z paleniem i w promowaniu aktywności fizycznej. Potrzeby znacznie wyprzedzają rozwój i nakłady na prewencję wtórną czy kardiologię sportową.

Dlatego realizując misję naszego Towarzystwa łączymy siły i środki dla dobrego upowszechniania najnowszej wiedzy. Gorące podziękowanie kierujemy dla Trojga Redaktorów nowego Newslettera!

Serdecznie dziękujemy Prezesowi Zarządu Głównego PTK Profesorowi Adamowi Witkowskiemu za tak życzliwe przyjęcie pomysłu i wprowadzenie do pierwszego numeru Biuletynu!

Życzymy Państwu dobrej i owocnej lektury!
Z najlepszymi pozdrowieniami,
przewodniczący Sekcji RKiFW, KS i PiE
Prof. Anna Jegier, Dr Anna Turska-Kmieć, Prof. Tomasz Zdrojewski